APM Melaka

Sejarah / Profil APM Melaka

Jabatan Pertahanan Awam Melaka Ditubuhkan Pada 18 Oktober 1964.
Lokasi:
• Bangunan Stadhyus (1964-1965)
• Lot 141-142 Tengkera (1965-1970)
• No. C4677 Klebang Besar (1970-1975)
• Balai Bomba Jalan Banda Kaba (1976-1979)
• Tingkat 6, Wisma Persekutuan (1 September 1979)
• Kompleks Kdn Ayer Keroh (16 Februari 2006 – Sekarang)

Lokasi & Peta APM Melaka

Alamat:

Kompleks Kementerian Dalam Negeri, Jalan Seri Negeri, 75450, Ayer Keroh, Malaysia

Peta (Google Map):

Carta Organisasi APM Melaka

Direktori Negeri APM Melaka

NAMAJAWATANEMELNO.TEL
PEJABAT JABATAN PERTAHANAN AWAM NEGERI MELAKA
Lt. Kol. (PA) Effendy Bin AliPengarah (KP44)effendy@civildefence.gov.my-
Mej. (PA) Kamarulsyah Bin MuslimTimbalan Pengarah (KP41)kamarulsyah@civildefence.gov.my019-6572294
Lt. (PA) Aljibin Bin SuddinPenolong Pegawai Pertahanan Awam (KP32)aljibin@civildefence.gov.my016-7842857
Lt. M (PA) Shide Bin AzharPenolong Pegawai Pertahanan Awam (KP27)shide@civildefence.gov.my012-8688212
Noriati Binti AminPenolong Pegawai Tadbir (N27)noriati@civildefence.gov.my013-5678100
ST. (PA) Hamdan Bin Mohd SaatPembantu Pertahanan Awam (KP26)hamdan@civildefence.gov.my012-6209905
SK. (PA) Awang Bohari Bin Awang AhetPembantu Pertahanan Awam (KP22)awang@civildefence.gov.my013-6646759
SK. (PA) Mohd Hafiez @ Philip Bin AbdullahPembantu Pertahanan Awam (KP22)hafiz@civildefence.gov.my017-2332624
SM. (PA) Shahrul Riza Bin Saiful BahryPembantu Pertahanan Awam (KP17)shahrulriza@civildefence.gov.my019-6550985
SM. (PA) Siti Fatimah Binti Abd AzizPembantu Pertahanan Awam (KP17)fatimahaziz@civildefence.gov.my014-5273045
SM. (PA) Muhamad Alif Bin Abd RahmanPembantu Pertahanan Awam (KP17)alif@civildefence.gov.my016-6345302
SM. (PA) Mohd Kamil Bin HassanPembantu Pertahanan Awam (KP17)kamil@civildefence.gov.my012-3617446
SM. (PA) Noor Jauzi Bin HashimPembantu Pertahanan Awam (KP17)jauzi@civildefence.gov.my014-2665505
SM. (PA) Zainal A/L AwingPembantu Pertahanan Awam (KP17)zainalawing@civildefence.gov.my013-9789840
SM. (PA) Abdul Hadi Bin BaharomPembantu Pertahanan Awam (KP17)abdhadi@civildefence.gov.my012-3363446
 SM. (PA) Siti Rasidah Binti Mohamad AhadPembantu Pertahanan Awam (KP17)sitirasidah@civildefence.gov.my017-6276257
 SM. (PA) Ahmad Muzakkir Bin IsmailPembantu Pertahanan Awam (KP17)muzakkir@civildefence.gov.my012-2140704
SM. (PA) Harmiza Binti HaronPembantu Pertahanan Awam (KP17)harmiza@civildefence.gov.my012-3195859
SM. (PA) Wan Nor Shafira Binti Wan Abd LlahPembantu Pertahanan Awam (KP17)shafira@civildefence.gov.my019-6189830
Norbaizurah Binti Md DamanhuriPembantu Tadbir P/O (N17)norbaizura@civildefence.gov.my012-6030286
Norazura Binti Md ZinPembantu Tadbir P/O (N17)norazura@civildefence.gov.my013-2473675
Amalina Binti OthmanPembantu Tadbir P/O (N17)amalinaothman@civildefence.gov.my017-6563799

Direktori Daerah APM Melaka

NEGERIALAMATNAMA PEGAWAI
MELAKAPejabat Negeri Pertahanan Awam Melaka
Kompleks Kementerian Dalam Negeri,
Jalan Seri Negeri,
75450 Ayer Keroh,
Melaka.

Tel  : 06-2325466/06-2324108 (Waktu Pejabat)
Fax : 06-2329230
Lt. Kol. (PA) Effendy Bin Ali
Pengarah

Email: effendy@civildefence.gov.my

Mej. (PA) Kamarulsyah Bin Muslim
Timbalan Pengarah

Email: kamarulsyah[at]civildefence[dot]gov[dot]my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam Melaka Tengah,
Kompleks Kementerian Dalam Negeri,
Jalan Seri Negeri,
75450 Ayer Keroh,
Melaka.

Tel : 06-2324179 (Waktu Pejabat)
Fax : 06-2324135

Hotline: 06-2324028 ( 24 Jam )
Lt. (PA) Aljibin Bin Suddin
Pegawai Pertahanan Awam Daerah

Email: aljibin[at]civildefence[dot]gov[dot]my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam Alor Gajah,
2057-3 Jalan Hospital,
78000 Alor Gajah,
Melaka.

Tel : 06-5561994 (Waktu Pejabat)
Fax : 06-5561998

Hotline: 06-5568010 ( 24 jam )
Lt.M (PA) Mohammad Fairul Asikin Bin Kadir
Pegawai Pertahanan Awam Daerah

Email: mohdfairul[at]civildefence[dot]gov[dot]my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam Jasin,
JKR 1837, Jalan Pegawai,
77000 Jasin,
Melaka.

Tel : 06-5294610 (Waktu Pejabat)
Fax : 06-5294611

Hotline : 06-5294619 ( 24 Jam )
ST (PA) Shahrul Nizam Bin Mad Shah
Pegawai Pertahanan Awam Daerah

Email: shahrulnizam[at]civildefence[dot]gov[dot]my
Pejabat Unit Pertahanan Awam Masjid Tanah,
Lot (Pejabat Pengakap),
Jalan Durian Daun,
78300 Masjid Tanah,
Melaka.

Tel  : 06-3848184 (Waktu Pejabat)
Fax : 06-3848167
SM (PA) Abdul Hadi Bin Baharom
Pegawai Pertahanan Awam Daerah

Email: abdhadi[at]civildefence[dot]gov[dot]my
Pejabat Unit Pertahanan Awam,
Selandar,
Kompleks Penghulu Selandar
77500 Jasin
Melaka

Tel: 06-5251309 / 06-5251273 (Waktu Pejabat)

SM (PA) Zainal A/L Awing
Pegawai Pertahanan Awam Unit

Email: zainal[at]civildefence[dot]gov[dot]my
Print Friendly
Bahasa: