APM Wilayah Persekutuan

Sejarah / Profil APM Wilayah Persekutuan

JPAM WP

Pejabat Pertahanan Awam Negeri Wilayah Persekutuan merupakan sebuah pejabat yang telah diwujudkan bagi melaksanakan perkhidmatan kecemasan dan perkhidmatan operasi yang beroperasi 24 jam. Pejabat ini telah dibukakan pada tahun 1975 yang dikenali sebagai Jabatan Pertahanan Awam Kuala Lumpur.

Pada pertengahan Jun 2008, Pejabat Pertahanan Awam Kuala Lumpur ditukar nama sebagai Pejabat Negeri Pertahanan Awam Wilayah Persekutuan selaras dengan penjenamaan baru JPA3 kepada JPAM iaitu Jabatan Pertahanan Awam Malaysia. Penstrukturan baru itu dilakukan bagi mengurus tadbir keseluruhan pentadbiran Jabatan di Wilayah Persekutuan dengan lebih berkesan.

Pejabat Negeri Pertahanan Awam Wilayah Persekutuan atau PNPA WP mengawalselia Wilayah-wilayah lain didalam Malaysia iaitu Wilayah Persekutuan Putrajaya dan Wilayah Persekutuan Labuan.

Sehingga kini PNPA WP telah membuka beberapa Pejabat Daerah Pertahanan Awam yang baru. Terdapat lima Pejabat Daerah Pertahanan Awam (PDPA) dibawah Jabatan Pertahanan Awam Negeri Wilayah Persekutuan iaitu PDPA Putrajaya, PDPA Labuan, PDPA Dang Wangi, PDPA Sentul dan PDPA Cheras.

Lokasi & Peta APM Wilayah Persekutuan

Alamat:

Kementerian Dalam Negeri, Kompleks KDN, Aras 4, Jalan Sri Hartamas 1, 50480, Malaysia

Peta (Google Map):

 

Peta (Google Map):

 

Carta Organisasi APM Wilayah Persekutuan

Wp

Direktori Negeri APM Wilayah Persekutuan

NAMAJAWATANEMELNO.TEL
PEJABAT JABATAN PERTAHANAN AWAM NEGERI WILAYAH PERSEKUTUAN
Kol. (PA) Md Anuar Bin JasminPengarah (KP48)mdanuar@civildefence.gov.my-
Mej. (PA) Shamil Bin IthmanTimbalan Pengarah (KP41)shamil@civildefence.gov.my-
Lt. M (PA) Zulkarni Bin Mohd ZainPenolong Pegawai Pertahanan Awam (KP27)zulkarni@civildefence.gov.my019-3752639
Lt. M (PA) Mohd Nazri Bin SaadPenolong Pegawai Pertahanan Awam (KP27)nazri@civildefence.gov.my013-9988310
Lt. M (PA) Aziana binti HizaziPenolong Pegawai Pertahanan Awam (KP27)azianahizazi@civildefence.gov.my019-3424254
Lt. M (PA) Muhammad Ikram Bin HarunPenolong Pegawai Pertahanan Awam (KP27)mdikram@civildefence.gov.my019-8109747
Puan Noraidah binti DawodPenolong Pegawai Tadbir N27noraidah@civildefence.gov.my014-2365806
ST. (PA) Md. Nor Bin AliPembantu Pertahanan Awam (KP26)mdnor@civildefence.gov.my013-2368622
Puan Nor Bahiyah bt. Mat YunusPembantu Tadbir Kanan (N22)bahiyah@civildefence.gov.my019-3845585
SM. (PA) Irwan Shah Bin Khairi YapPembantu Pertahanan Awam (KP17)irwanshah@civildefence.gov.my013-2094472
SM. (PA) Muhammad Nur Fais Bin TambiziPembantu Pertahanan Awam (KP17)mohdnurfais@civildefence.gov.my017-3364244
SM. (PA) Mohd Habibullah Bin JafarPembantu Pertahanan Awam (KP17)habibullah@civildefence.gov.my014-3339431
SM. (PA) Kassim Bin SabdullahPembantu Pertahanan Awam (KP17)kassim@civildefence.gov.my014-2204311
SM. (PA) Amazul bin MatnorPembantu Pertahanan Awam (KP17)amazul@civildefence.gov.my012-527 6548
SM. (PA) Fazrol Affendi Bin IbrahimPembantu Pertahanan Awam (KP17)fazrol@civildefence.gov.my019-5949728
SM. (PA) Nassahahrul bin NoorPembantu Pertahanan Awam (KP17)nassahahrul@civildefence.gov.my017-2347875
SM. (PA) Mohd Jasmi bin SalehudinPembantu Pertahanan Awam (KP17)jasmi@civildefence.gov.my012-2439689

Direktori Daerah APM Wilayah Persekutuan

NEGERIALAMATNAMA PEGAWAI
WILAYAH PERSEKUTUANAngkatan Pertahanan Awam Negeri Wilayah Persekutuan
Aras 3, Blok 1, Menara Seri Wilayah
Persiaran Perdana, Presint 2
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan
62100 Putrajaya

Tel : 03 8881 0469
Faks :03 8881 0470

Kol. (PA) Md Anuar Bin Jasmin

Email: mdanuar@civildefence.gov.my

Mejar (PA) Shamil Bin Ithman
Timbalan Pengarah

Email: shamil@civildefence.gov.my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam WP Putrajaya
Aras 3, Blok 1, Menara Seri Wilayah
Persiaran Perdana, Presint 2
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan
62100 Putrajaya

Tel : 03 8881 0469
Faks :03 8881 0470
Mejar (PA) Mohd Izaimi Bin Md Daud
Pegawai Pertahanan Awam Daerah Putrajaya

Email: mohd_izaimi@civildefence.gov.my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam Labuan
Lot 4 A2, Tingkat 2 Wisma Wong Wo Lo,
Peti Surat No. 81130,
87021 W.P. Labuan.

Tel : 087-425155/421514
Fax: 087-412482
Mejar (PA) Zico bin Sual
Pegawai Pertahanan Awam Daerah

Email: zico@civildefence.gov.my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam Sentul
Aras 4, Kompleks Kementerian Dalam Negeri
Jalan Sri Hartamas, Off Jalan Tuanku Abdul Halim
50480 Kuala Lumpur.

Tel : 03 6201 0704
Faks : 03 6201 1304

ST (PA) Md Nor Bin Ali
Pegawai Pertahanan Awam Daerah Sentul

Email: mdnor@civildefence.gov.my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam Kuala Lumpur
Ibu Pejabat Pertahanan Awam,
Jalan Padang Tembak,
50556 Kuala Lumpur.

Tel : 03-26871408/1403/1410/1404
Fax: 03-26949223
Lt. Muda (PA) Aziana Binti Hizazi
Pegawai Pertahanan Awam Daerah Kuala Lumpur

Email: azianahizazi@civildefence.gov.my



Pejabat Daerah Pertahanan Awam Cheras
Bawah Blok C, PPR Hiliran Ampang, Jalan Ampang Putra,
55100 Kuala Lumpur.

Tel : 03-42785170
Fax: 03-42785160
SK (PA) Baharizam Bin Abu Bakar
Pegawai Pertahanan Awam Daerah Cheras

Email: baharizam@civildefence.gov.my



Pejabat Unit Pertahanan Awam UKM Bangi
Bangunan Kesatria Universiti Kebangsaan Malaysia,
43601 Bangi
Selangor Darul Ehsan.

Tel : 013-3852054
Fax : -
Lt. (PA) Ruslan Bin Lok
Pegawai Pertahanan Awam Unit

Email: ruslan@civildefence.gov.my
Print Friendly
Bahasa: