APM Wilayah Persekutuan

Sejarah / Profil APM Wilayah Persekutuan

Pejabat Pertahanan Awam Negeri Wilayah Persekutuan merupakan sebuah pejabat yang telah diwujudkan bagi melaksanakan perkhidmatan kecemasan dan perkhidmatan operasi yang beroperasi 24 jam. Pejabat ini telah dibukakan pada tahun 1975 yang dikenali sebagai Jabatan Pertahanan Awam Kuala Lumpur.

Pada pertengahan Jun 2008, Pejabat Pertahanan Awam Kuala Lumpur ditukar nama sebagai Pejabat Negeri Pertahanan Awam Wilayah Persekutuan selaras dengan penjenamaan baru JPA3 kepada JPAM iaitu Jabatan Pertahanan Awam Malaysia. Penstrukturan baru itu dilakukan bagi mengurus tadbir keseluruhan pentadbiran Jabatan di Wilayah Persekutuan dengan lebih berkesan.

Pejabat Negeri Pertahanan Awam Wilayah Persekutuan atau PNPA WP mengawalselia Wilayah-wilayah lain didalam Malaysia iaitu Wilayah Persekutuan Putrajaya dan Wilayah Persekutuan Labuan.

Sehingga kini PNPA WP telah membuka beberapa Pejabat Daerah Pertahanan Awam yang baru. Terdapat lima Pejabat Daerah Pertahanan Awam (PDPA) dibawah Jabatan Pertahanan Awam Negeri Wilayah Persekutuan iaitu PDPA Putrajaya, PDPA Labuan, PDPA Dang Wangi, PDPA Sentul dan PDPA Cheras.

Lokasi & Peta APM Wilayah Persekutuan

Alamat:

Kementerian Dalam Negeri, Kompleks KDN, Aras 4, Jalan Sri Hartamas 1, 50480, Malaysia

Peta (Google Map):

Peta (Google Map):

Carta Organisasi APM Wilayah Persekutuan

Direktori Negeri APM Wilayah Persekutuan

NAMAJAWATANEMELNO.TEL
PEJABAT JABATAN PERTAHANAN AWAM NEGERI WILAYAH PERSEKUTUAN
Kol. (PA) Md Anuar Bin JasminPengarah (KP48)mdanuar@civildefence.gov.my03-88810469
Mej. (PA) Shamil Bin IthmanTimbalan Pengarah (KP41)shamil@civildefence.gov.my03-88810469
Lt. (PA) Ruslan Bin LokPenolong Pegawai Pertahanan Awam (KP32)ruslan@civildefence.gov.my03-88810469
Lt. M (PA) Zulkarni Bin Mohd ZainPenolong Pegawai Pertahanan Awam (KP29)zulkarni@civildefence.gov.my019-3752639
Puan Razmuna binti Mohd ZakiPenolong Pegawai Tadbir N29razmuna@civildefence.gov.my03-88810469
SK. (PA) Baharizam bin Abu BakarPembantu Pertahanan Awam (KP22)baharizam@civildefence.gov.my03-88810469
SK. (PA) Mohd Khairul Azri Bin Ab. RazakPembantu Pertahanan Awam (KP22)khairulazri@civildefence.gov.my03-88810469
KosongPembantu Tadbir Kanan (N22)-@civildefence.gov.my-
SM. (PA) Muhammad Nur Fais Bin TambiziPembantu Pertahanan Awam (KP19)mohdnurfais@civildefence.gov.my017-3364244
SM. (PA) Mohd Habibullah Bin JafarPembantu Pertahanan Awam (KP19)habibullah@civildefence.gov.my014-3339431
SM. (PA) Amazul bin MatnorPembantu Pertahanan Awam (KP19)amazul@civildefence.gov.my012-527 6548
SM. (PA) Hazwan bin Abdul GhaniPembantu Pertahanan Awam (KP19)hazwan@civildefence.gov.my03-88810469
SM. (PA) Mohd Jasmi bin SalehudinPembantu Pertahanan Awam (KP19)jasmi@civildefence.gov.my012-2439689
SM. (PA) Mohd Tasyrif bin Abd. Razak
Pembantu Pertahanan Awam (KP19)mohdtasyrif@civildefence.gov.my03-88810469
SM. (PA) Nassahahrul bin NoorPembantu Pertahanan Awam (KP19)nassahahrul@civildefence.gov.my017-2347875
SM. (PA) Nurul Addhiyah binti BaharuddinPembantu Pertahanan Awam (KP19)nuruladdhiyah@civildefence.gov.my03-88810469
Siti Zainab Binti Shahabudin
Pembantu Tadbir Kewangan
(N19)
zainab@civildefence.gov.my03-88810469
Siti Noor Fatihah binti Mohd Sazalli
Pembantu Tadbir (P/O)
(N19)
sitinoorfatihah@civildefence.gov.my03-88810469
Jamilah Binti Mohamed
Pembantu Tadbir (P/O)
(N19)
jamilahmohamed@civildefence.gov.my03-88810469
KosongPembantu Tadbir (P/O)
(N19)
-@civildefence.gov.my03-88810469
Mohamad Ruzaiddy Bin Mohamed KhairiPemandu Kenderaan (H11)-03-88810469
Muhamad Wafi bin Mohd Tahir
Pemandu Kenderaan (H11)-03-88810469
Zainuri bin Yusof
Pembantu Operasi (N11)zainuri@civildefence.gov.my03-88810469

Direktori Daerah APM Wilayah Persekutuan

NEGERIALAMATNAMA PEGAWAI
WILAYAH PERSEKUTUANAngkatan Pertahanan Awam Negeri Wilayah Persekutuan
Aras 3, Blok 1, Menara Seri Wilayah
Persiaran Perdana, Presint 2
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan
62100 Putrajaya

Tel : 03 8881 0469
Faks :03 8881 0470

Kol. (PA) Md Anuar Bin Jasmin

Email: mdanuar@civildefence.gov.my

Mejar (PA) Shamil Bin Ithman
Timbalan Pengarah

Email: shamil@civildefence.gov.my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam WP Putrajaya
Aras 3, Blok 1, Menara Seri Wilayah
Persiaran Perdana, Presint 2
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan
62100 Putrajaya

Tel : 03 8881 0469
Faks :03 8881 0470
Lt. (PA) Ruslan Bin Lok
Pegawai Pertahanan Awam Unit

Email: ruslan@civildefence.gov.my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam Labuan
Lot 4 A2, Tingkat 2 Wisma Wong Wo Lo,
Peti Surat No. 81130,
87021 W.P. Labuan.

Tel : 087-425155/421514
Fax: 087-412482
Mejar (PA) Zico bin Sual
Pegawai Pertahanan Awam Daerah

Email: zico@civildefence.gov.my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam Sentul
Aras 4, Kompleks Kementerian Dalam Negeri
Jalan Sri Hartamas, Off Jalan Tuanku Abdul Halim
50480 Kuala Lumpur.

Tel : 03 6201 0704
Faks : 03 6201 1304

ST (PA) Md Nor Bin Ali
Pegawai Pertahanan Awam Daerah Sentul

Email: mdnor@civildefence.gov.my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam Kuala Lumpur
Ibu Pejabat Pertahanan Awam,
Jalan Padang Tembak,
50556 Kuala Lumpur.

Tel : 03-26871408/1403/1410/1404
Fax: 03-26949223
Lt. Muda (PA) Aziana Binti Hizazi
Pegawai Pertahanan Awam Daerah Kuala Lumpur

Email: azianahizazi@civildefence.gov.my



Pejabat Daerah Pertahanan Awam Cheras
Bawah Blok C, PPR Hiliran Ampang, Jalan Ampang Putra,
55100 Kuala Lumpur.

Tel : 03-42785170
Fax: 03-42785160
Lt. Muda (PA) Azulkarnain bin Awang@Abdul Aziz
Pegawai Pertahanan Awam Daerah Cheras

Email: azul@civildefence.gov.my



Print Friendly, PDF & Email
Bahasa: