Direktori Pegawai IPPA


Pejabat Ketua Pesuruhjaya & Timbalan

Pejabat Ketua Pesuruhjaya

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
KPj. (PA) Mejar Jeneral (B) Dato' Azmy Bin Yahya PTD Gred JUSA C azmy -
Norizan binti Yusop Setiausaha Pejabat N32 norizan 03-26871302
Nardia binti Nuruddin Pembantu Operasi N11 nardia 03-26871368

Pejabat Timbalan Ketua Pesuruhjaya (Operasi)

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
TPj. (PA) Roslan bin Wahab Pegawai Pertahanan Awam KP54 roslanpmo -
Suriati binti Zakaria Setiausaha Pejabat N29 suriati 03-26871304

Pejabat Timbalan Ketua Pesuruhjaya (Pengurusan)

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Sukiman Bin Ahmad Pegawai Tadbir dan Diplomatik M54 sukiman -
Aisyah binti Mohd Tahir Setiausaha Pejabat N29 aisyahtahir 03-26871372

Bahagian Pengurusan Angkatan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
PPj. (PA) Ahmad Afandi Bin Mohamad Pengarah/Pegawai Pertahanan Awam KP52 afandicol 03-26871333
Nur Asma binti Zulkafli Setiausaha Pejabat N29 nurasma 03-26871334

A) Cawangan Pentadbiran Angkatan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Kosong - - 03-26871335
Nurhayu binti Abu Kaslan Pembantu Tadbir (Operasi) N19 nurhayu 03-26871336
Shahida binti Shah Minan Pembantu Am Pejabat N11 shahida 03-26871336

B) Cawangan Perkhidmatan Dan Tatatertib Pasukan / CDERT / NKRA

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Lt. Kol. (PA) Fazlisyah bin Muslim Pegawai Pertahanan Awam KP44 fazlisyah 03-26871307
Lt. Kol. (PA) Mohd Izuan bin Berahim Pegawai Pertahanan Awam KP44 mohd_izuan 03-26871308
Lt. (PA) Mohamad Irwanis bin Seni Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP32 irwanis 03-26871310
Lt. M (PA) Mohd Fadzli bin Husin Pembantu Pertahanan Awam KP19 fadzli_cpt 03-26871309
Syed Zairal Ariffin bin Syed Abdul Rahim Pengawal Keselamatan KP11 syedzairal 03-26871309

C) Cawangan Lantikan Dan Kenaikan Pangkat

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Lt. Kol. (PA) Mohd Zahri bin Abdul Aziz Pegawai Pertahanan Awam KP44 mohdzahri 03-26871311
Kapt. (PA) Rohaya Binti Riduan Pen. Pegawai Pertahanan Awam KP29 rohayariduan 03-26871312
Lt. M (PA) Mohd Nazrin bin Mohd Nasir Pembantu Pertahanan Awam KP19 nazrin 03-268711313

D) Cawangan Pasukan Sokongan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Kosong - - 03-26871430
Lt. Kol. (PA) Cuthbert John Martin Quadra Pegawai Pertahanan Awam KP44 john 03-26871431
Unit SISPA & PISPA
Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Mej. (PA) Nasrullah bin Mohamad Nadzir Pegawai Pertahanan Awam KP41 nasrullah 03-26871432
Lt. M (PA) Zulfadzli bin Ismail Pembantu Pertahanan Awam KP19 zulfadzli 03-26871434
Unit KAPA & PROKSPA
Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Lt. Kapt. (PA) Anas Bin Md Salleh Pen. Pertahanan Awam KP32 anas 03-26871434
Lt. M (PA) Norazian binti Shamsudin Pembantu Pertahanan Awam KP19 norazian 03-26871433

Bahagian Perancangan Dasar Dan Penyelarasan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
PPj. (PA) Norhafifi bin Haji Ismail Pengarah/Pegawai Pertahanan Awam KP52 hafifi 03-26871399
Lt. Kol. (PA) Sharudin bin Md Zain Pegawai Pertahanan Awam KP44 sharudin 03-26871478
Lt. Kol. (PA) Mohd Syukri bin Madnor Pegawai Pertahanan Awam KP44 mohd_syukri 03-26871477
Lt. Kol. (PA) Mohamad Fazli bin Sardi Pegawai Pertahanan Awam KP44 fazli 03-26871471
Kapt. (PA) Ahmad Junaidi bin Dukut Soerharto Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP38 junaidi 03-26871470
Kapt. (PA) Mohd Nizam Bin Yahid Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP38 nizam 03-26871475
Kapt. (PA) Nazri bin Saad Pen. Pegawai Pertahanan Awam KP29 nazri 03-2687 1469
Kosong - - 03-26871472
Lt (PA) Nurlida binti Othman Pembantu Pertahanan Awam KP22 nurlida 03-26871474
Lt. M (PA) Ahmad Muafiri bin Mohamad Khata Pembantu Pertahanan Awam KP19 ahmadmuafiri 03-26871474
Kosong - - 03-26871473

Bahagian Pengurusan Latihan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Kol. (PA) Ghazali bin Abdul Rahman Pegawai Pertahanan Awam KP48 ghazali 03-26871414
Lt. Kol. (PA) Lokman Hakim bin Abdul Rahman Pegawai Pertahanan Awam KP44 lokman 03-26871451
Mej. (PA) Alias bin Azizan Pegawai Pertahanan Awam KP41 aliasazizan 03-26871452
Kapt (PA) Mohd Alfian bin A. Jabar Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP29 alfian 03-26871455
Kosong - - 03-26871456
Kapt (PA) Mustapa bin Hashim Pembantu Pertahanan Awam KP26 mustapa 03-26871459
Lt. M (PA) Md Hazli Hanifah bin Mohd Hanafi Pembantu Pertahanan Awam KP19 mdhazli 03-26871440
Nur Aisya Sofea binti Howell Pembantu Tadbir (P/O) N19 aisya 03-26871458

Bahagian Pengurusan Bencana dan Operasi

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Kol. (PA) Mohd Yusoff bin Samad Pegawai Pertahanan Awam KP48 mohdyusoff 03-26871460
Lt. Kol. (PA) Noor Azam Bin Johari Pegawai Pertahanan Awam KP44 azam 03-26871461
Lt. Kol (PA) Syahrul bin Sukor Pegawai Pertahanan Awam KP44 syahrul 03-26871462
Lt. Kol. (PA) Mohd Rosman Bin Abdullah Pegawai Pertahanan Awam KP44 - 03-26871463
Mej (PA) Syed Azam Shah bin Syed Baharom Pegawai Pertahanan Awam KP41 syedazam 03-26871468
Kapt (PA) Abdul Rahim bin Abdul Manas Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP32 rahim 03-26871467
Kapt (PA) Mohd Fazlien bin Jaafar Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP29 fazlien 03-26871466
Lt. M (PA) Huzaimi bin Adnan Pembantu Pertahanan Awam KP19 huzaimi 03-26871468
Lt. M (PA) Raja Mohd Kamarularif bin Raja Ismail Pembantu Pertahanan Awam KP19 kamarularif 03-26871468
Lt. M (PA) Mohd Hanafi Bin Abdul Mutalib Pembantu Pertahanan Awam KP19 hanafimutalib 03-26871467
Lt. M (PA) Salina binti Kamarulzaman Pembantu Pertahanan Awam KP19 salina 03-26871465

Bahagian Khidmat Pengurusan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Yoon Boon Chew Pengarah/Pegawai Tadbir dan Diplomatik M52 (Memangku) bcyoon 03-26871365
Norjuliana binti Jumri Setiausaha Pejabat N19 norjuliana 03-26871366

Cawangan Pengurusan Am

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Nor Darna Yanto bin Saaidin Pegawai Tadbir dan Diplomatik M41 nordarna 03-2687 1374
Nismahanim binti Baba Aljohari Penolong Pegawai Tadbir N29 nismahanim 03-26871382
Azwan Bin Mohd Nor Ketua Pembantu Tadbir (P/O) N22 azwanbkp 03-26871380
Ida Sohaini Bte Mohammad Bidin Pembantu Tadbir (P/O) N19 idasohaini 03-26871368
Norhafizah binti Mohd Sani Pembantu Tadbir (P/O) N19 norhafizah 03-26871368
Usamah Nazri bin Abu Bakar Pembantu Tadbir (P/O) N19 usamah 03-26871379
Mohd Akram bin Mohd Yazid Pembantu Tadbir (P/O) N19 mohdakram 03-26871379
Faizal bin Muhamad Khamdan Pembantu Tadbir (P/O) N19 faizalkhamdan 03-26871378
Ainul Haniza binti Abdul Hair Pegawai Khidmat Pelanggan N19 ainulhaniza 03-26871300
Sazaky bin Subry Pembantu Kemahiran H19 sazaky 03-26871378
Badrul Hisham bin Harun Pengawal Keselamatan KP11 badrul 03-26871388
Mohd Khairil Haswad bin Deraman Pengawal Keselamatan KP11 khairilaswad 03-26871388
Abdul Jamil bin Abdullah Pengawal Keselamatan KP11 - 03-26871388
Saiful Adnan bin Husain Pengawal Keselamatan KP11 - 03-26871388
Mohamad Wazir Syafiq bin Ninggal Pengawal Keselamatan KP11 mwazir 03-26871388
Mohamad Rafiee bin Mohamad Jamali Pengawal Keselamatan KP11 - 03-26871388
Murni Bte. Abd. Dasar Pengawal Keselamatan KP11 murni 03-26871388
Mohd Syahrizan bin Ismail Pengawal Keselamatan KP11 - 03-26871388
Adanan bin Mat Sahar Pengawal Keselamatan KP11 - 03-26871388
Muzelysham bin Mustafa Pengawal Keselamatan KP11 - 03-26871388
Wan Ab Karim bin Wan Mohd Ghazali Pengawal Keselamatan KP11 - 03-26871388
Mustapha bin Jelani Pembantu Operasi N11 mustapha 03-26871384
Ariffin bin Abdul Rashid Pembantu Operasi N11 ariffin 03-26871384
Nur Abu Bakar bin Abdul Ghafar Pembantu Awam H11 - 03-26871377
Muhammad Azri bin Baharudin Pembantu Awam H11 - 03-26871377
Mohd Hafizan bin Yussof Pembantu Awam H11 hafizanyussof 03-26871377
Mohamad Firdaus bin Mohamed Zamri Pembantu Awam H11 - 03-26871377

Cawangan Pematuhan Inovasi dan Protokol

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Nur Amirah Hanis binti Shariffudin Pegawai Tadbir dan Diplomatik M41 amirahhanis 03-2687 1367
Zuraida Binti Zaynordin Pen. Pegawai Tadbir N32 zuraida 03-26871383

Cawangan Pengurusan Aset dan Stor

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Mohd Najib bin Sarif Pegawai Tadbir dan Diplomatik M41 najibsarif 03-26871375
Mohd Faizal bin Hassan Pen. Pegawai Tadbir N32 (TBK) faizal 03-26871391
Ahmad bin Bahari Ketua Pembantu Tadbir (P/O) N22 ahmad 03-26871381
Azlini binti Che Isa Pembantu Tadbir (P/O) N19 azlini 03-26871381
Mohd Aimran bin Jamil Pembantu Tadbir (P/O) N19 aimran 03-26871377
Mohd Firdaush bin Che Daud Pembantu Tadbir(P/O) N19 firdaush 03-26871389
Ismail bin Arob Pembantu Kemahiran H19 ismailarob 03-26871381
Mohd Amiru bin Mohd Nor Pembantu Kemahiran H19 amiru 03-26871381
Shafrini Bte. Ariffin Pembantu Tadbir (P/O) N19 shafrini 03-26871393
Azuriani binti Kamaludin Pembantu Tadbir (P/O) N19 azuriani 03-26871381
Mazelan bin Mahad Pemandu Kenderaan R6 - 03-26871387
Saiful Bahri bin Fadzil Pemandu Kenderaan R6 saiful.bahri 03-26871387
Mat Hasdi bin Mat Yusof Pemandu Kenderaan R3 - 03-26871387
Mohd Shah Ridzam bin Ismail Pemandu Kenderaan R3 - 03-26871387
Mohd Khairul bin Ibrahim Pemandu Kenderaan R3 - 03-26871387
Rostam bin Shamsuri Pemandu Kenderaan R3 - 03-26871387
Abdul Rahman bin Yeop Arbi Pemandu Kenderaan R3 - 03-26871387
Mohd Rashid bin Othman Pemandu Kenderaan R3 mohd.rashid 03-26871387
Nik Azlan bin Peei Pemandu Kenderaan R3 - 03-26871387
Atan bin Ahmad Pemandu Kenderaan R3 - 03-26871387

Cawangan Teknologi Maklumat

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Muhammad Nasri Bin Mohd Amin Pegawai Teknologi Maklumat F41 nasri 03-26871421
Mohamad Asri Bin Jumin Pen. Pegawai Teknologi Maklumat (K) FA32 mdasri 03-26871422
Nithia A/P Balakerisnen Pen. Pegawai Teknologi Maklumat FA29 nithia 03-26871423
Siti Aisyah binti Kamarudin Pen. Peg. Teknologi Maklumat FA29 aisyah 03-26871425
Norhafizah binti Anuar Juruteknik Komputer FT19 hafizah 03-26871425

Bahagian Pengurusan Sumber Manusia

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Azmal Azri bin Abdul Aziz Pengarah/Pegawai Tadbir dan Diplomatik M48 azmalazri 03-2687 1343

Cawangan Latihan Dan Psikologi

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Zainul Akmar binti Othman Kaunseling /Penolong Pegawai Psikologi/ S38 zakmar 03-2687 1347
Noor Faridah binti Ramli Pembantu Tadbir Kanan / N22 faridah 03-2687 1306
Rohaida Binti Mohd Nor Pembantu Tadbir (P/O) N19 rohaida 03-2687 1363
Siti Junaidah binti Mahktar Pembantu Tadbir (P/O) N19 sitijunaidah 03-2687 1360
Mislee bin Samais Pembantu Tadbir (P/O) N19 mislee 03-2687 1352

Cawangan Kompetensi & Naik Pangkat

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Zarina binti Mohamad Ansor Penolong Pengarah/ Pegawai Tadbir dan Diplomatik M44 (M) zarina 03-2687 1396
Siti Zainab binti Ramli Pembantu Tadbir Kanan N22 sitizainab 03-2687 1351
Muhammad Eezreen bin Muhammad Pembantu Tadbir (P/O) N19 eezreen 03-2687 1351
Norsyuhada binti Ismail Pembantu Tadbir (P/O) N19 norsyuhada 03-2687 1352
Amirrudin Haqim binti Abu Talip Pembantu Operasi N11 amirruddin 03-26871361
Mohd Faiz bin Omar Pambantu Operasi N11 mohd_faiz 03-2687 1361

Cawangan Perkhidmatan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Syafiqah Nur binti Mohd Hasim Penolong Pengarah/ Pegawai Tadbir & Diplomatik M41 syafiqah 03-2687 1345
Sarah Binti Mohamad Pembantu Tadbir Kanan N22 sarahmohd 03-2687 1483
Fauzida binti Fauzi Pembantu Tadbir (P/O) N19 fauzida 03-2687 1350
Shawaluddin bin Johar Pembantu Tadbir (P/O) N19 shawaluddin 03-2687 1357
Sha Juliana binti Saron Pembantu Tadbir (P/O) N19 shajuliana 03-2687 1356
Yusniza binti Yahaya Pembantu Tadbir (P/O) N19 yusniza 03-2687 1358
Nor Fadilah binti Baharudin Pembantu Tadbir (P/O) N19 fadilah 03-2687 1354
Mohd Shahlizan bin Zakarian Pembantu Tadbir (P/O) N19 shahlizan 03-2687 1358
Mohd Fairuz b. Mohd Zubir Pembantu Tadbir (P/O) N19 fairuz 03-2687 1357
Nur' Izzati Binti Idris Pembantu Tadbir (P/O) N19 nurizzati 03-2687 1356
Amirul Hafiz bin Shamsuddin Pembantu Tadbir (P/O) N19 amirulhafiz 03-2687 1350

Cawangan Perjawatan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Natasha binti Badaruddin Penolong Pengarah/ Pegawai Tadbir & Diplomatik M44 (M) natasha 03-2687 1398
Sazila binti Khalis Pembantu Tadbir (P/O) N22 sazila 03-2687 1359
Mona Mariana binti Mhd. Nur Pembantu Tadbir (P/O) N19 mariana 03-2687 1354
Norhasniza binti Ibrahim Pembantu Tadbir (P/O) N19 hasniza 03-2687 1359
Wan Mohamad Adib Bin Wan Mohd Abdul Rahim Pembantu Tadbir (P/O) N19 adib 03-2687 1360
Muhammad Amirul Fuad Bin Kamaludin Pembantu Tadbir (P/O) N19 amirulfuad 03-2687 1355

Bahagian Kewangan, Perolehan dan Pembangunan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Nor Asma binti Abdul Rahman Pengarah/ Pegawai Tadbir dan Diplomatik M52 norasma 03-2687 1314
Nazehah binti Zainuddin Setiausaha Pejabat N29 nazehah 03-26871315

Cawangan Perolehan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Mohd Shafwan bin Abdullah Pegawai Tadbir dan Diplomatik M41 shafwan 03-2687 1318
Zainurasysyifa binti Mohamad Penolong Pegawai Tadbir N29 syifa 03-2687 1321
Ramnah Binti Mohd Yusop Pembantu Tadbir (Kewangan) W22 (TBBK) ramnah 03-2687 1323
Muhammad Razi bin M.Shah Pembantu Tadbir Kanan Kewangan W22 mdrazi 03 2687 1324
Hazli bin Zulkefli Pembantu Tadbir (Kewangan) W19 hazli 03-2687 1331
Nursyafawani bt Muhammad Sayuti Pembantu Tadbir (Kewangan) W19 nursyafawani 03-2687 1331

Cawangan Akaun/ Bajet

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Ichwan Fiska Rimaya bin Musly Thahar Pegawai Tadbir dan Diplomatik M48 ichwan 03-2687 1420
Nor Hazila binti Yahya Penolong Akauntan (K) W32 hazila 03-2687 1320
Nurul Shuhadah Othman Penolong Akauntan (KUP) W29 nurulshuhadah 03-2687 1324
Azmi bin Mat Sahat Penolong Akauntan (KUP) W29 azmikew 03-2687 1328
Nur Fadhilah binti Abdul Rahman Penolong Akauntan (KUP) W29 nurfadhilah 03-2687 1326
Roziyana binti Ramli Penolong Akauntan (KUP) W29 roziyana 03-2687 1327
Shahfina binti Kamari Pembantu Tadbir Kanan Kewangan W22 shahfina 03 2687 1326
Hasikin binti Ali Pembantu Tadbir (Kewangan) W19 hasikin 03-2687 1328
Nik Azirawani binti Abd Wahid Pembantu Tadbir (Kewangan) W19 nikazirawani 03-2687 1325
Martini binti Isa Pembantu Tadbir (Kewangan) W19 martini 03-2687 1327

Unit Pentadbiran

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Siti Rosnani binti Ta’ jat Oding Penolong Pegawai Tadbir N29 siti_rosnani 03-2687 1316
Wasimah binti Abdul Rashid Penolong Akauntan (KUP) W29 wasimah 03-2687 1322
Norihan binti Mohammed Pembantu Operasi N11 norihan 03-2687 1322

Cawangan Pembangunan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Nursheeba Laili bt Safian Pegawai Tadbir dan Diplomatik M41 nursheeba 03-2687 1317
Mohd Zairi bin Maiden Penolong Pegawai Tadbir (K) N32 mohdzairi 03-2687 1319
Kapt (PA) Mohd Aminullah bin Zulkafly Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP32 aminzul85 03-2687 1369
Siti Ros Azimah binti Mohamad Pembantu Tadbir (Kewangan) W19 rosazimah 03-2687 1329

Unit Integriti APM

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Kosong - - 03-2687 1341

Unit Integriti

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Nadiah Aini binti Yusof Pegawai Tadbir dan Diplomatik M44 nadiahaini 03-2687 1346
Rina Sarah binti Mohd Razali Pegawai Tadbir dan Diplomatik M41 rinasarah 03-2687 1364
Che Rohana binti Che Heng Penolong Pegawai Tadbir N29 cherohana 03-2687 1349
Azizah binti Sumeri Pembantu Tadbir (P/O) N19 azizahsumeri 03-2687 1342
Noor Syima binti M Kassim Pembantu Tadbir (P/O) N19 syima 03-2687 1355

Unit Perhubungan Awam APM

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Mohamed Shazree bin Mustapha Pegawai Perhubungan Awam S41 shazree 03-2687 1337

Unit Perhubungan Awam

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Kapt (PA) Mohamad Hamka bin Jamali Pen. Pegawai Pertahanan Awam (K) KP32 hamka 03-2687 1339
Kapt (PA) Zahidi bin Zainudin Pen. Pegawai Pertahanan Awam KP29 zahidi 03-2687 1339
Azuraini Binti Abd. Majid Pen. Pegawai Penerangan S29 azuraini 03-2687 1415
Muhammad Saiful bin Mohd Sani Pembantu Tadbir (P/O) N19 mdsaiful 03-2687 1338
Kosong Pembantu Pertahanan Awam KP19 - 03-2687 1340
Muhamad Ezanee bin Zakaria Pembantu Operasi N11 ezanee 03-2687 1340
Print Friendly, PDF & Email
Bahasa: