APM Wilayah Persekutuan

Sejarah / Profil APM Wilayah Persekutuan

Pejabat Pertahanan Awam Negeri Wilayah Persekutuan merupakan sebuah pejabat yang telah diwujudkan bagi melaksanakan perkhidmatan kecemasan dan perkhidmatan operasi yang beroperasi 24 jam. Pejabat ini telah dibukakan pada tahun 1975 yang dikenali sebagai Jabatan Pertahanan Awam Kuala Lumpur.

Pada pertengahan Jun 2008, Pejabat Pertahanan Awam Kuala Lumpur ditukar nama sebagai Pejabat Negeri Pertahanan Awam Wilayah Persekutuan selaras dengan penjenamaan baru JPA3 kepada JPAM iaitu Jabatan Pertahanan Awam Malaysia. Penstrukturan baru itu dilakukan bagi mengurus tadbir keseluruhan pentadbiran Jabatan di Wilayah Persekutuan dengan lebih berkesan.

Pejabat Negeri Pertahanan Awam Wilayah Persekutuan atau PNPA WP mengawalselia Wilayah-wilayah lain didalam Malaysia iaitu Wilayah Persekutuan Putrajaya dan Wilayah Persekutuan Labuan.

Sehingga kini PNPA WP telah membuka beberapa Pejabat Daerah Pertahanan Awam yang baru. Terdapat lima Pejabat Daerah Pertahanan Awam (PDPA) dibawah Jabatan Pertahanan Awam Negeri Wilayah Persekutuan iaitu PDPA Putrajaya, PDPA Labuan, PDPA Dang Wangi, PDPA Sentul dan PDPA Cheras.

Lokasi & Peta APM Wilayah Persekutuan

Alamat:

Angkatan Pertahanan Awam Negeri Wilayah Persekutuan, Jabatan Perdana Menteri, Aras 3, Blok 1, Menara Seri Wilayah, Persiaran Perdana, Presint 2, Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan, 62100 Putrajaya, Malaysia

Peta (Google Map):

Peta (Google Map):

Carta Organisasi APM Wilayah Persekutuan

Carta-Organisasi-WP

Direktori Negeri APM Wilayah Persekutuan

NAMAJAWATANEMELNO.TEL
PEJABAT JABATAN PERTAHANAN AWAM NEGERI WILAYAH PERSEKUTUAN
PPj.(PA) Ghazali bin Abd Rahman Pengarah KP52(M)ghazali@civildefence.gov.my03-88810469
Lt. Kol. (PA) Mohd Zahri Bin Abdul AzizTimbalan Pengarah (KP44)mohdzahri@civildefence.gov.my03-88810469
Kapt. (PA) Ruslan Bin LokPenolong Pegawai Pertahanan Awam (KP32)ruslan@civildefence.gov.my03-88810469
Kapt. (PA) Zulkarni Bin Mohd ZainPenolong Pegawai Pertahanan Awam (KP29)zulkarni@civildefence.gov.my019-3752639
Jazmiraini Binti IbrahimPenolong Akauntan W29 (KUP)jazmiraini@civildefence.gov.my-
Abdul Hafiz Bin Abdul HadiPenolong Pegawai Tadbir N29abhafiz@civildefence.gov.my03-88810469
Lt. (PA) Baharizam bin Abu BakarPembantu Pertahanan Awam (KP22)baharizam@civildefence.gov.my03-88810469
Zaina Binti AsanPembantu Tadbir Kanan (N22)zaina@civildefence.gov.my-
Lt. (PA) Muhammad Nur Fais Bin TambiziPembantu Pertahanan Awam (KP19)mohdnurfais@civildefence.gov.my017-3364244
Lt. (PA) Mohd Habibullah Bin JafarPembantu Pertahanan Awam (KP19)habibullah@civildefence.gov.my014-3339431
Lt. (PA) Amazul bin MatnorPembantu Pertahanan Awam (KP19)amazul@civildefence.gov.my012-527 6548
Lt. (PA) Hazwan bin Abdul GhaniPembantu Pertahanan Awam (KP19)hazwan@civildefence.gov.my03-88810469
Lt. (PA) Mohd Jasmi bin SalehudinPembantu Pertahanan Awam (KP19)jasmi@civildefence.gov.my012-2439689
Lt. (PA) Mohd Tasyrif bin Abd. Razak
Pembantu Pertahanan Awam (KP19)mohdtasyrif@civildefence.gov.my03-88810469
Lt. (PA) Nassahahrul bin NoorPembantu Pertahanan Awam (KP19)nassahahrul@civildefence.gov.my017-2347875
Lt. (PA) Nurul Addhiyah binti BaharuddinPembantu Pertahanan Awam (KP19)nuruladdhiyah@civildefence.gov.my03-88810469
Siti Zainab Binti Shahabudin
Pembantu Tadbir Kewangan
(N19)
zainab@civildefence.gov.my03-88810469
Mohd Azlan Bin Mohamed FauziPembantu Tadbir (P/O)
(N19)
azlan@civildefence.gov.my03-88810469
Jamilah Binti Mohamed
Pembantu Tadbir (P/O)
(N19)
jamilahmohamed@civildefence.gov.my03-88810469
Mohd Zakiri Khairulanuar Bin ZakariaPembantu Tadbir (P/O)
(N19)
zakiri@civildefence.gov.my-
Mohamad Ruzaiddy Bin Mohamed KhairiPemandu Kenderaan (H11)-03-88810469
Mohd Amaluddin Bin AudzirPEMBANTU AWAM (H11)--
Zainuri bin Yusof
Pembantu Operasi (N11)zainuri@civildefence.gov.my03-88810469

Direktori Daerah APM Wilayah Persekutuan

NEGERIALAMATNAMA PEGAWAI
WILAYAH PERSEKUTUANAngkatan Pertahanan Awam Negeri Wilayah Persekutuan
Aras 3, Blok 1, Menara Seri Wilayah
Persiaran Perdana, Presint 2
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan
62100 Putrajaya

Tel : 03 8881 0469
Faks :03 8881 0470

PPj. (PA) Ghazali Bin Abd Rahman

Email: ghazali@civildefence.gov.my

Lt. Kol. (PA) Mohd Zahri Bin Abdul Aziz
Timbalan Pengarah

Email: mohdzahri@civildefence.gov.my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam WP Putrajaya
Aras 3, Blok 1, Menara Seri Wilayah
Persiaran Perdana, Presint 2
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan
62100 Putrajaya

Tel : 03 8881 0469
Faks :03 8881 0470
Mej. (PA) Ahmad Junaidi Bin Dukut Soeharto
Pegawai Pertahanan Awam Daerah

Email: junaidi@civildefence.gov.my

Pejabat Daerah Pertahanan Awam Labuan
Lot 4 A2, Tingkat 2 Wisma Wong Wo Lo,
Peti Surat No. 81130,
87021 W.P. Labuan.

Tel : 087-425155/421514
Fax: 087-412482
Mejar (PA) Zico bin Sual
Pegawai Pertahanan Awam Daerah

Email: zico@civildefence.gov.my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam Sentul
Aras 4, Kompleks Kementerian Dalam Negeri
Jalan Sri Hartamas, Off Jalan Tuanku Abdul Halim
50480 Kuala Lumpur.

Tel : 03 6201 0704
Faks : 03 6201 1304

LT. (PA) Md Nor Bin Ali
Pegawai Pertahanan Awam Daerah Sentul

Email: mdnor@civildefence.gov.my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam Kuala Lumpur
Ibu Pejabat Pertahanan Awam,
Jalan Padang Tembak,
50556 Kuala Lumpur.

Tel : 03-26871408/1403/1410/1404
Fax: 03-26949223
Kapt. (PA) Aziana Binti Hizazi
Pegawai Pertahanan Awam Daerah Kuala Lumpur

Email: azianahizazi@civildefence.gov.my



Pejabat Daerah Pertahanan Awam Cheras
Bawah Blok C, PPR Hiliran Ampang, Jalan Ampang Putra,
55100 Kuala Lumpur.

Tel : 03-42785170
Fax: 03-42785160
Kapt. (PA) Azulkarnain bin Awang@Abdul Aziz
Pegawai Pertahanan Awam Daerah Cheras

Email: azul@civildefence.gov.my



Print Friendly, PDF & Email