APM Wilayah Persekutuan

History / Profile APM Wilayah Persekutuan

Pejabat Pertahanan Awam Negeri Wilayah Persekutuan merupakan sebuah pejabat yang telah diwujudkan bagi melaksanakan perkhidmatan kecemasan dan perkhidmatan operasi yang beroperasi 24 jam. Pejabat ini telah dibukakan pada tahun 1975 yang dikenali sebagai Jabatan Pertahanan Awam Kuala Lumpur.

Pada pertengahan Jun 2008, Pejabat Pertahanan Awam Kuala Lumpur ditukar nama sebagai Pejabat Negeri Pertahanan Awam Wilayah Persekutuan selaras dengan penjenamaan baru JPA3 kepada JPAM iaitu Jabatan Pertahanan Awam Malaysia. Penstrukturan baru itu dilakukan bagi mengurus tadbir keseluruhan pentadbiran Jabatan di Wilayah Persekutuan dengan lebih berkesan.

Pejabat Negeri Pertahanan Awam Wilayah Persekutuan atau PNPA WP mengawalselia Wilayah-wilayah lain didalam Malaysia iaitu Wilayah Persekutuan Putrajaya dan Wilayah Persekutuan Labuan.

Sehingga kini PNPA WP telah membuka beberapa Pejabat Daerah Pertahanan Awam yang baru. Terdapat lima Pejabat Daerah Pertahanan Awam (PDPA) dibawah Jabatan Pertahanan Awam Negeri Wilayah Persekutuan iaitu PDPA Putrajaya, PDPA Labuan, PDPA Dang Wangi, PDPA Sentul dan PDPA Cheras.

Location & Map APM Wilayah Persekutuan

Address:

Kementerian Dalam Negeri, Kompleks KDN, Aras 4, Jalan Sri Hartamas 1, 50480, Malaysia

Map (Google Map):

Peta (Google Map):

Organization Chart APM Wilayah Persekutuan

CARTA-ORGANISASI-WP-Mac-2018

State Directory APM Wilayah Persekutuan

NAMAJAWATAN EMAILNO.TELEFON 
Effendy bin Ali Pegawai Pertahanan Awameffendy@civildefence.gov.my03-88810469
Mohd Zahri bin Abdul Aziz Pegawai Pertahanan Awammohdzahri@civildefence.gov.my03-88810469
Mohamad Hamka bin Jamali Penolong Pegawai Pertahanan Awamhamka@civildefence.gov.my03-88810469
Muhammad Farhain bin HamidPenolong Pegawai Pertahanan Awamfarhain@civildefence.gov.my03-88810469
Abdul Hafiz bin Abdul Hadi Penolong Pegawai Tadbirabdulhafiz@civildefence.gov.my03-88810469
Mohammad Rizal bin Abd RazakPembantu Pertahanan Awamrizal@civildefence.gov.my03-88810469
Baharizam bin Abu Bakar Pembantu Pertahanan Awambaharizam@civildefence.gov.my03-88810469
Zaina binti AsanPembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)zaina@civildefence.gov.my03-88810469
Mohd Tasyrif bin Abdul Razak Pembantu Pertahanan Awamtasyrif@civildefence.gov.my03-88810469
Amazul bin Matnor Pembantu Pertahanan Awamamazul@civildefence.gov.my03-88810469
Mohd Jasmi bin SalehudinPembantu Pertahanan Awamjasmi@civildefence.gov.my03-88810469
Mohd Tamizi bin RamlyPembantu Pertahanan Awamtamizi@civildefence.gov.my03-88810469
Nassahahrul bin Noor Pembantu Pertahanan Awamnassahahrul@civildefence.gov.my03-88810469
Nurul Add'hiyah bt BaharudinPembantu Pertahanan Awamaddhiyah@civildefence.gov.my03-88810469
Hazwan bin Abdul GhaniPembantu Pertahanan Awamhazwan@civildefence.gov.my03-88810469
Jamilah binti MohamedPembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)jamilah @civildefence.gov.my03-88810469
Mohd Azlan bin Mohamed FauziPembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)azlan@civildefence.gov.my03-88810469
Mohd Zakiri Khairulanuar bin ZakariaPembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)zakiri@civildefence.gov.my03-88810469
Jazmiraini binti IbrahimPenolong Akauntanjazmiraini@civildefence.gov.my03-88810469
Siti Zainab binti Shahabudin Pembantu Tadbir (Kewangan)zainab@civildefence.gov.my03-88810469
Mohd. Rashid bin OthmanPemandu Kenderaan 03-88810469
KosongPemandu Kenderaan
Muhamad Wafi bin Mohd TahirPemandu Kenderaan 03-88810469
Mohd Syahrin bin IsmailPembantu Awam 03-88810469
Fauziahnurliza bt. AbdullahPembantu Operasi03-88810469

District Directory APM Wilayah Persekutuan

NEGERIALAMATNAMA PEGAWAI
WILAYAH PERSEKUTUANPejabat Negeri Pertahanan Awam Wilayah Persekutuan
Aras 3, Blok 1, Menara Seri Wilayah
Persiaran Perdana, Presint 2
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan
62100 Putrajaya

Tel : 03-88810109
Faks : 03-88810470

YS Kol. (PA) Effendy Bin Hj. Ali
Pengarah
Email: effendy@civildefence.gov.my

Lt. Kol. (PA) Mohd Zahri Bin Abdul Aziz
Timbalan Pengarah

Email: mohdzahri@civildefence.gov.my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam WP Putrajaya
Aras 3, Blok 1, Menara Seri Wilayah
Persiaran Perdana, Presint 2
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan
62100 Putrajaya

Tel : 03 8881 0469
Faks :03 8881 0470
Mej. (PA) Ahmad Junaidi Bin Dukut Soeharto
Pegawai Pertahanan Awam Daerah

Email: junaidi@civildefence.gov.my

Pejabat Daerah Pertahanan Awam Labuan
Lot 4 A2, Tingkat 2 Wisma Wong Wo Lo,
Peti Surat No. 81130,
87021 W.P. Labuan.

Tel : 087-425155/421514
Fax: 087-412482
Mejar (PA)Erwin @ Elverowen bin Kinsui
Pegawai Pertahanan Awam Daerah

Email: erwin@civildefence.gov.my
Pejabat Daerah Pertahanan Awam Sentul
Aras 4, Kompleks Kementerian Dalam Negeri
Jalan Sri Hartamas, Off Jalan Tuanku Abdul Halim
50480 Kuala Lumpur.

Tel : 03 6201 0704
Faks : 03 6201 1304

LT. (PA) Mohd Khairul Azri bin Ab Razak
Pegawai Pertahanan Awam Daerah Sentul

Email:
Pejabat Daerah Pertahanan Awam Kuala Lumpur
Jalan Padang Tembak, 50556, Kuala Lumpur.

Tel : 03-26925533/03-26917788/107
Fax : 03-26949223

PKOD : 03-26942453/112/113
Kapt. (PA) Mazran bin Mohamed
Pegawai Pertahanan Awam Daerah Kuala Lumpur

Email: Mazran@civildefence.gov.my



Pejabat Daerah Pertahanan Awam Cheras
Tingkat 1, Jalan Padang Tembak, 50556 Kuala Lumpur.

Tel : 03-26949611
Fax : 03-26949223
Kapt. (PA) Azulkarnain bin Awang@Abdul Aziz
Pegawai Pertahanan Awam Daerah Cheras

Email: azul@civildefence.gov.my



Print Friendly, PDF & Email