Direktori Pegawai IPPA

*Perpindahan Ibu Pejabat APM sedang berjalan, sila hubungi operator(03 2687 1300) jika panggilan tidak dijawab.

Pejabat Ketua Pesuruhjaya & Timbalan

Pejabat Ketua Pesuruhjaya

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
KPj. (PA) Datuk Roslan bin Wahab Ketua Pesuruhjaya roslanpmo -
Suriati binti Zakaria Setiausaha Pejabat N29 suriati -

Pejabat Timbalan Ketua Pesuruhjaya (Operasi)

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
TPj. (PA) Norhafifi bin Haji Ismail Pegawai Pertahanan Awam KP54 hafifi -
Siti Hazwani binti Ishak Setiausaha Pejabat N29 sitihazwani -

Pejabat Timbalan Ketua Pesuruhjaya (Pengurusan)

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
TPj. (PA) Sukiman Bin Ahmad Pegawai Tadbir dan Diplomatik M54 sukiman -
Aisyah binti Mohd Tahir Setiausaha Pejabat N29 aisyahtahir -

Bahagian Pengurusan Angkatan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
PPj. (PA) Ghazali Bin Abd Rahman Pengarah/ Pegawai Pertahanan Awam KP52 ghazali -
[Kosong] Setiausaha Pejabat N29 [Kosong] -

Cawangan Pentadbiran Angkatan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Lt. Kol. (PA) Mohd Syukri Bin Madnor Pegawai Pertahanan Awam KP44 mohd_syukri -
[Kosong] Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP29 [Kosong] -
Nur Aisya Sofea binti Howell (Cuti Belajar) Pembantu Tadbir (P/O) N22 aisya -
Lt. M (PA) Azri Hizami bin Ludin Pembantu Pertahanan Awam KP19 hizami -
Shahida binti Shah Minan Pembantu Am Pejabat N11 shahida -

Cawangan Perkhidmatan Dan Tatatertib Pasukan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
[Kosong] Pegawai Pertahanan Awam KP44 [Kosong] -
Mej. (PA) Nasrullah bin Mohamad Nadzir Pegawai Pertahanan Awam KP41 nasrullah -
Kapt (PA) Mohamad Hamka bin Jamali Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP32 hamka -
Lt. (PA) Huzaimi bin Adnan Pembantu Pertahanan Awam KP19 huzaimi -

Cawangan Lantikan Dan Kenaikan Pangkat

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Mej. (PA) Shamil bin Ithman Pegawai Pertahanan Awam KP41 shamil -
Kapt. (PA) Rohaya binti Riduan Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP29 rohayariduan -
Lt. (PA) Intan Zaharah Binti Mohd Razali Pembantu Pertahanan Awam KP19 intanzaharah -

Cawangan Istiadat dan Protokol

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Mej. (PA) Mohd Zamani bin Mat Nasir Pegawai Pertahanan Awam KP41 mohdzamani -
[kosong] Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP29 [Kosong] -
Sjn Mej. (PA) Syed Zairal Ariffin bin Syd Abdul Rahim Pengawal Keselamatan KP14 (TBBK) syedzairal -

Bahagian Perancangan Dasar Dan Penyelarasan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Lt. Kol. (PA) Sharudin bin Md Zain Pegawai Pertahanan Awam KP44 sharudin -
Lt. Kol. (PA) Mohd Zubir bin Mohd Juzad Pegawai Pertahanan Awam KP44 zubirjuzad -
Lt. Kol. (PA) Mohd Izuan bin Berahim Pegawai Pertahanan Awam KP44 mohd_izuan -
Kapt. (PA) Mohd Nizam Bin Yahid Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP38 nizam -
Kapt. (PA) Shazilaniza Binti Mahat Pen. Peg. Pertahanan Awam KP29 shazila -
Lt (PA) Nurlida binti Othman Pembantu Pertahanan Awam KP22 nurlida -
Lt. M (PA) Nor Aima Binti Hashim Pembantu Pertahanan Awam KP19 noraima -
[Kosong] - [Kosong] -

Bahagian Pengurusan Latihan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
PPj. (PA) Mulliadi Al-Hamdi bin Ladin Pegawai Pertahanan Awam KP48 mulliadi -
Lt. Kol (PA) Syahrul bin Sukor Pegawai Pertahanan Awam KP44 syahrul -
Mej. (PA) Alias bin Azizan Pegawai Pertahanan Awam KP41 aliasazizan -
Kapt. (PA) Anas Bin Md Salleh Penolong Pertahanan Awam KP32 anas -
Kapt (PA) Mohd Fazlien bin Jaafar Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP29 fazlien -
Kapt (PA) Mustapa bin Hashim Pembantu Pertahanan Awam KP26 mustapa -
Nurhayu binti Abu Kaslan Pembantu Tadbir (Operasi) N22 (TBBK) nurhayu -
Lt. (PA) Zulfadzli bin Ismail Pembantu Pertahanan Awam KP19 zulfadzli -

Cawangan Pasukan Sokongan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Lt. Kol. (PA) Roydee Bin Abd Rahman Pegawai Pertahanan Awam KP44 roydee -
Lt. (PA) Raja Mohd Kamarularif bin Raja Ismail Pembantu Pertahanan Awam KP19 kamarularif -
Lt.M (PA) Pinnana A/P Bah Angan Pembantu Pertahanan Awam KP19 pinnana -
[Kosong] Pembantu Pertahanan Awam KP19 [Kosong] -

Bahagian Pengurusan Bencana dan Operasi

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
PPj. (PA) Abdul Wahab Bin Rahim Pegawai Pertahanan Awam KP52 abdulwahab -
[Kosong] Pegawai Pertahanan Awam KP44 [Kosong] -
Lt. Kol. (PA) Lokman Hakim bin Abdul Rahman Pegawai Pertahanan Awam KP44 lokman -
Lt. Kol. (PA) Mohd Rosman Bin Abdullah Pegawai Pertahanan Awam KP44 mohdrosman -
Lt. Kol. (PA) Zul Khairi Bin Shamsuddin Pegawai Pertahanan Awam KP44 zulkhairi -
Lt. Kol. (PA) Khairil Izzwan Bin Abdul Rahman Pegawai Pertahanan Awam KP44 khairilizzwan -
Mej (PA) Syed Azam Shah bin Syed Baharom Pegawai Pertahanan Awam KP41 syedazam -
Kapt. (PA) Mohd Nazri bin Saad Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP29 nazri -
Kapt (PA) Abdul Rahim bin Abdul Manas Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP32 rahim -
Kapt (PA) Mohd Alfian bin A. Jabar Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP29 alfian -
Lt. (PA) Mohd Nazrin bin Mohd Nasir Pembantu Pertahanan Awam KP19 nazrin -
Lt. (PA) Mohd Hanafi Bin Abdul Mutalib Pembantu Pertahanan Awam KP19 hanafimutalib -
Lt. (PA) Mohd Fadzli bin Husin Pembantu Pertahanan Awam KP19 fadzli_cpt -
[Kosong] Pembantu Pertahanan Awam KP19 [Kosong] -
Lt. M (PA) Mohd Harith Bin Che Noh Pembantu Pertahanan Awam KP19 mohdharith -

Unit Sekretariat Pengurusan Bencana

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
[Kosong] Pegawai Pertahanan Awam KP44 [Kosong] -
[Kosong] Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP38 [Kosong] -

Bahagian Khidmat Pengurusan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Yoon Boon Chew Pengarah/ Pegawai Tadbir dan Diplomatik M52 bcyoon -
Norjuliana binti Jumri Setiausaha Pejabat N19 norjuliana -

Cawangan Pengurusan Am

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Amilinda Binti Bunichon Pegawai Tadbir dan Diplomatik M41 amilinda -
Azwan bin Mohd Nor Ketua Pembantu Tadbir (P/O) N22 azwanbkp -
[Kosong] Pembantu Tadbir (P/O) N19 [Kosong] -
Usamah Nazri bin Abu Bakar Pembantu Tadbir (P/O) N19 usamah -
Mohd Akram bin Mohd Yazid Pembantu Tadbir (P/O) N19 mohdakram -
Faizal bin Muhamad Khamdan Pembantu Tadbir (P/O) N19 faizalkhamdan -
Norkhairina Binti Halim Pembantu Tadbir (P/O) N19 norkhairina -
Ainul Haniza binti Abdul Hair Pegawai Khidmat Pelanggan N19 ainulhaniza -
Badrul Hisham bin Harun Pengawal Keselamatan KP14 (TBBK) badrul -
Mohd Khairil Haswad bin Deraman Pengawal Keselamatan KP11 khairilaswad -
Abdul Jamil bin Abdullah Pengawal Keselamatan KP11 - -
Saiful Adnan bin Husain Pengawal Keselamatan KP11 - -
Mohamad Wazir Syafiq bin Ninggal Pengawal Keselamatan KP11 mwazir -
Mohamad Rafiee bin Mohamad Jamali Pengawal Keselamatan KP11 - -
Murni binti Abd Dasar Pengawal Keselamatan KP11 murni -
Mohd Syahrizan bin Ismail Pengawal Keselamatan KP11 - -
Adanan bin Mat Sahar Pengawal Keselamatan KP11 - -
Muzelysham bin Mustafa Pengawal Keselamatan KP11 - -
Wan Ab Karim bin Wan Mohd Ghazali Pengawal Keselamatan KP11 - -
Mustapha bin Jelani Pembantu Operasi N11 mustapha -
Ariffin bin Abdul Rashid Pembantu Operasi N11 ariffin -
Nur Abu Bakar bin Abdul Ghafar Pembantu Awam H11 - -
Muhammad Azri bin Baharudin Pembantu Awam H11 - -
Mohd Hafizan bin Yussof Pembantu Awam H11 hafizanyussof -
Mohamad Firdaus bin Mohamed Zamri Pembantu Awam H11 - -
Nardia binti Nuruddin Pembantu Operasi N11 nardia -

Cawangan Pematuhan Inovasi dan Protokol

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Mohd Shafiq Bin Ab Kadir Pegawai Tadbir dan Diplomatik M41 shafiqkadir -
Khairul Anuar bin Ab Karim Penolong Pegawai Tadbir N32 anuar -
Ida Sohaini binti Mohammad Bidin Pembantu Tadbir (P/O) N19 idasohaini -
Nurfatieakma binti Md Rofe Pembantu Tadbir(P/O) N19 fatie -

Cawangan Pengurusan Aset dan Stor

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
[Kosong] Pegawai Tadbir dan Diplomatik M41 [Kosong] -
Mohd Faizal bin Hassan Penolong Pegawai Tadbir N32 faizal -
Muhammad bin Baharudin Penolong Pegawai Tadbir N29 muhammad -
Ahmad Faris Zawawi bin Ahmad Zamil Penolong Pegawai Tadbir N29 faris -
[Kosong] Ketua Pembantu Tadbir (P/O) N22 [Kosong] -
Azlini binti Che Isa Pembantu Tadbir (P/O) N19 azlini -
Hafilah Binti Che Harun Pembantu Tadbir (P/O) N19 - -
Mohd Aimran bin Jamil Pembantu Tadbir (P/O) N19 aimran -
Wan Ahmad Saroja Bin Wan Haron Pembantu Tadbir(P/O) N19 - -
[Kosong] Pembantu Kemahiran H19 [Kosong] -
Shafrini Bte. Ariffin Pembantu Tadbir (P/O) N19 shafrini -
Sazaky bin Subry Pembantu Kemahiran H19 sazaky -
Azuriani binti Kamaludin Pembantu Tadbir (P/O) N19 azuriani -
[Kosong] Pemandu Kenderaan H14 (M) [Kosong] -
Saiful Bahri bin Fadzil Pemandu Kenderaan R6 saiful.bahri -
Mat Hasdi bin Mat Yusof Pemandu Kenderaan R3 - -
Mohd Shah Ridzam bin Ismail Pemandu Kenderaan R3 - -
Mohd Khairul bin Ibrahim Pemandu Kenderaan R3 - -
Rostam bin Shamsuri Pemandu Kenderaan R3 - -
Abdul Rahman bin Yeop Arbi Pemandu Kenderaan R3 - -
Mohd Rashid bin Othman Pemandu Kenderaan R3 mohd.rashid -
Nik Azlan bin Peei Pemandu Kenderaan R3 - -
Atan bin Ahmad Pemandu Kenderaan R3 - -

Cawangan Teknologi Maklumat

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Muhammad Nasri bin Mohd Amin Pegawai Teknologi Maklumat F41 nasri -
Normata @ Normalati binti Amat Penolong Pegawai Teknologi Maklumat FA32 malati -
Nithia A/P Balakerisnen Penolong Pegawai Teknologi Maklumat FA29 nithia -
Siti Aisyah binti Kamarudin Penolong Pegawai Teknologi Maklumat FA29 aisyah -
Norhafizah binti Anuar Juruteknik Komputer FT19 hafizah -

Bahagian Pengurusan Sumber Manusia

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Khatijah Binti Jusoh Pengarah/Pegawai Tadbir dan Diplomatik M48 khatijah -

Cawangan Latihan Dan Psikologi

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Yusuf Stanley Joseph Ayu Abdullah Penolong Pegawai Psikologi 38 yusufstanley -
Siti Junaidah binti Mahktar Pembantu Tadbir (P/O) N19 sitijunaidah -
Mislee bin Samais Pembantu Tadbir (P/O) N19 mislee -

Cawangan Kompetensi & Naik Pangkat

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Siti Massuriani Binti Muhammad Amin Penolong Pengarah/ Pegawai Tadbir & Diplomatik M44 massuriani -
[Kosong] Pembantu Tadbir Kanan N22 [Kosong] -
Zuraidah Binti Omar Pembantu Tadbir Kanan N22 zuraidahomar -
Muhammad Eezreen bin Muhammad Pembantu Tadbir (P/O) N19 eezreen -
[Kosong] Pembantu Tadbir (P/O) N19 [Kosong] -
Amirrudin Haqim bin Abu Talip Pembantu Operasi N11 amirruddin -
[Kosong] Pembantu Operasi N11 [Kosong] -

Cawangan Perkhidmatan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Sarah Binti Mohamad Pembantu Tadbir Kanan N22 sarahmohd -
Fauzida binti Fauzi Pembantu Tadbir (P/O) N19 fauzida -
[Kosong] Pembantu Tadbir (P/O) N19 [Kosong] -
Sha Juliana binti Saron Pembantu Tadbir (P/O) N19 shajuliana -
Yusniza binti Yahaya Pembantu Tadbir (P/O) N19 yusniza -
Nor Fadilah binti Baharudin Pembantu Tadbir (P/O) N19 fadilah -
Mohd Shahlizan bin Zakarian Pembantu Tadbir (P/O) N19 shahlizan -
Mohd Fairuz b. Mohd Zubir Pembantu Tadbir (P/O) N19 fairuz -
Nur Izzati Binti Idris Pembantu Tadbir (P/O) N19 nurizzati -
Amirul Hafiz bin Shamsuddin Pembantu Tadbir (P/O) N19 amirulhafiz -
Mohd Redzzuan bin Dumeran Pembantu Tadbir (P/O) redzzuan -
Fairul bin Mahat Pembantu Tadbir Kanan N22 fairul -

Cawangan Perjawatan & HRMIS

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Yow Weng Kit Penolong Pengarah / Pegawai Tadbir & Diplomatik M41 wkyow -
[Kosong] Pembantu Tadbir (P/O) N22 [Kosong] -
Muhammad Syamil bin Hamzah Pembantu Tadbir (P/O) N19 syamil -
Nurul Syakinah binti Kamal Bashah Pembantu Tadbir (P/O) N19 syakinah -
Mona Mariana binti Mhd. Nur Pembantu Tadbir (P/O) N19 mariana -

Bahagian Kewangan, Perolehan dan Pembangunan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Cheah Hock Kooi Pengarah/ Pegawai Tadbir dan Diplomatik M52 cheah -
Nazehah binti Zainuddin Setiausaha Pejabat N29 nazehah -

Cawangan Perolehan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Nik Normie Edayu Binti Nik Him Pegawai Tadbir dan Diplomatik M41 normie -
Nurul Hedayah Binti Md Sukiban Penolong Pegawai Tadbir N29 nurulhedayah -
Norsharniza Binti Abd Rahim Pembantu Tadbir Kanan Kewangan W22 norsharniza -
Nur Ain Binti Jusoh Pembantu Tadbir (Kewangan) W19 ain -
Hazli bin Zulkefli Pembantu Tadbir (Kewangan) W19 hazli -
Nursyafawani bt Muhammad Sayuti Pembantu Tadbir (Kewangan) W19 nursyafawani -

Cawangan Akaun/ Bajet

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Ichwan Fiska Rimaya bin Musly Thahar Pegawai Tadbir dan Diplomatik M48 ichwan -
Mohamad Ezat Haqim Bin Abdul Karim Pegawai Tadbir dan Diplomatik M41 ezathaqim -
Nor Hazila binti Yahya Penolong Akauntan (K) W32 hazila -
Nurul Shuhadah Othman Penolong Akauntan (KUP) W29 nurulshuhadah -
Azmi bin Mat Sahat Penolong Akauntan (KUP) W29 azmikew -
Nur Fadhilah binti Abdul Rahman Penolong Akauntan (KUP) W29 nurfadhilah -
Roziyana binti Ramli Penolong Akauntan (KUP) W29 roziyana -
Rohaya Binti Muda@Ramli Pembantu Tadbir Kanan Kewangan W22 rohayamuda -
Norhaslinda Binti Kamis Pembantu Tadbir (Kewangan) W19 Norhaslinda -
Aima Amira binti Mohd Arsad Pembantu Tadbir (Kewangan) W19 amira -
Suryana binti Mat Yasim Pembantu Tadbir (Kewangan) W19 suryana -

Unit Pentadbiran

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Nur Anith Dzulaikha Binti Roslan Penolong Pegawai Tadbir N29 nuranith -
Fadhlina binti Mansoor Pembantu Tadbir (Kewangan) W19 fadhlina -
Norihan binti Mohammed Noor Pembantu Operasi N11 norihan -

Cawangan Pembangunan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Nor Dalila Binti Mazid Pegawai Tadbir dan Diplomatik M44 dalila -
Emie Noor binti Abdul Wahid Penolong Pegawai Tadbir N32 emie -
Kapt (PA) Mohd Aminullah bin Zulkafly (Cuti Belajar) Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP32 aminzul85 -
Siti Ros Azimah binti Mohamad Pembantu Tadbir (Kewangan) W19 rosazimah -

Unit Integriti APM

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Zarina binti Mohamad Ansor Ketua Unit Integriti/ Pegawai Tadbir dan Diplomatik M48 zarina -

Seksyen Tatatertib, Pengesanan & Pengesahan

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Aini Zaihana Binti Ahmad Hanafiah Pegawai Tadbir & Diplomatik Gred M44 aini -
Azizah binti Sumeri Pembantu Tadbir (P/O) N19 azizahsumeri -

Seksyen Pengurusan Aduan, Tadbir Urus dan Pengukuhan Integriti

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
Mohd Shafiq Bin Mohd Rawa Pegawai Tadbir & Diplomatik Gred M41 shafiqrawa -
Jamilah Binti Ahmad Penolong Pegawai Tadbir N29 jamilahahmad -
Noor Syima binti M Kassim Pembantu Tadbir (P/O) N19 syima -

Bahagian Perhubungan Awam & Dokumentasi

Nama Jawatan Emel (@civildefence.gov.my) Telefon
[Kosong] Pegawai Perhubungan Awam S41 [Kosong] -
Kapt. (PA) Mohamad Irwanis bin Seni Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP32 irwanis -
Kapt (PA) Zahidi bin Zainudin Penolong Pegawai Pertahanan Awam KP29 zahidi -
Mohd Syafid bin Ramlan Penolong Pegawai Penerangan S29 [Kosong] -
Lt. (PA) Salina binti Kamarulzaman Pembantu Pertahanan Awam KP19 salina -
Muhammad Saiful bin Mohd Sani Pembantu Tadbir (P/O) N19 mdsaiful -
Muhamad Ezanee bin Zakaria Pembantu Operasi N11 ezanee -

 

Print Friendly, PDF & Email